יום ראשון, 14 בינואר 2024

גזר דין לאמיר האפרתי שהורשע בגין עבירות שונות של זיוף, מרמה והלבנת הון

 בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום על אמיר האפרתי, שהורשע על פי הודאתו, בגין עבירות שונות של זיוף, מרמה והלבנת הון, תשע שנים ושלושה וחצי חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי.

על פי הכרעת הדין, משנת 2016 פעל הנאשם ברשת עבריינית שמטרתה להפיק רווח כספי עבורו ולאחרים, וכן לחברות ועוסקים מורשים, באמצעות הוצאה והפצה של אלפי חשבוניות כוזבות בהיקף של מאות מיליוני שקלים, וזאת במטרה להביא לכך שחברות שונות יתחמקו מתשלום מס שהן חייבות בו. החשבוניות הכוזבות שימשו את החברות ליצור מצג שווא בפני רשויות המס לפיו ביצעו עסקאות אמת עם החברות שניפקו כביכול את החשבוניות הכוזבות, בגינן התקבל שירות או תמורה, וכי שולמה בגינו תמורה. בנוסף, החל מחודש יולי 2019 ואילך, הגה הנאשם מיזם מרמתי לפיו "יגנוב" את זהותן של חברות כך שאנשי קש מטעמו יירשמו בכזב במרשם החברות כבעלי מניות בחברות שונות, ללא ידיעתם והסכמתם של בעלי החברה.

 

כאמור הנאשם הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בגין עבירות של פעולה במטרה להביא לכך שאדם אחר יתחמק מתשלום מס שאותו אדם חייב בו, פנקסי חשבונות כוזבים, מרמה עורמה ותחבולה, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מכשיר לעשיית חותמים, ניסיון לזייף מסמך בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, פעולה ברכוש אסור, הכשלת דיווח, ניסיון לפעולה ברכוש אסור, ניסיון להכשלת דיווח, פעולה במטרה להביא לכך שאדם אחר יתחמק מתשלום מס שאותו אדם חייב בו, הוצאת חשבונית מס מבלי שעשה או התחייבת לעשות עסקה לגביה הוציא את החשבונית, רישום כוזב במסמכי תאגיד בכוונה לרמות, הכשלת דיווח והלבנת הון.

 

בשלב הטיעונים לעונש ביקשה פרקליטות מחוז ירושלים להטיל על הנאשם 12 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי, וזאת בשל התחכום, השיטתיות והיקף העבירות שביצע. הפרקליטות ציינה כי כתב האישום בו הורשע הנאשם מגולל מסכת עבריינית כלכלית מופלגת בחומרתה. הנאשם הפיץ אלפי חשבוניות פיקטיביות, שקד על הסוואת מקורות הכנסה, חתם על חוזים לאספקת מוצרי דלק שהיו חוזים למראית עין בלבד, הפעיל אנשי קש, השתלט על פעילות חברות קיימות, וגלגל כספים בחשבונות קש במטרה להציג מחזור עסקי שלא היה ולא נברא. וזאת על מנת להעשיר את כיסו הפרטי על חשבון הציבור בדרך הקלה.

 

התיק נוהל באמצעות עוה"ד ג'ניה קליימן ועמיחי מרקס מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי).

 

במסגרת הפרשה הוגשו כתבי אישום נוספים נגד ארבעה נאשמים אשר עניינם מתנהל בימים אלו בבית המשפט.

 

התיק נחקר על ידי ימ"ר ירושלים, חקירות מע"מ ומכס ירושלים ויחידת יהלום של רשות המיסים.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה